SEDATIF

W jaki sposób naturalnie poradzić sobie ze stresem?

Stres jest powszechną dolegliwością, która w obecnych czasach dotyka praktycznie wszystkie osoby. Stresujemy się konkretną okolicznością lub sytuacją – wówczas mówimy o stresie ostrym. Często dopada nas również stres przewlekły, gdy dolegliwości związane ze stresem stają się, niestety, naszą codziennością.

Nasz organizm reaguje na stres wielopłaszczyznowo. Rozwijamy objawy zarówno ze strony wegetatywnego układu nerwowego, czyli symptomy głównie natury fizycznej. Do nich należą przede wszystkim zaburzenia przewodu pokarmowego (jak np. bóle brzucha, niestrawność, zaburzenia apetytu, biegunka na tle emocjonalnym), układu sercowo-naczyniowego (jak np. nagły wzrost ciśnienia tętniczego, przyspieszone bicie serca, nadmierna potliwość, drżenie rąk, osłabienie), układu moczowego (jak np. częstsze niż zwykle oddawanie moczu).

Stres atakuje także centralny układ nerwowy. Wówczas pojawiają zaburzenia emocjonalne i intelektualne. Możemy mieć problemy z pamięcią, uczeniem się, skupieniem uwagi. Pojawia się również nadmierne rozdrażnienie, niepokój, nerwowość, nadpobudliwość, a z drugiej strony możemy mieć do czynienia z szybkim męczeniem się oraz wyczerpaniem umysłowym.

 

Jak naturalnie zaradzić na powyższe dolegliwości?

Jednym ze sposobów radzenia sobie ze stresem są leki naturalne. Najpierw z reguły sięgamy po leki ziołowe. Działanie uspokajające wykazują preparaty, zawierające takie zioła jak między innymi: melisa lekarska, kozłek (bardziej znany jako waleriana), chmiel zwyczajny, męczennica lekarska, czy lawenda lekarska. Produkty te zazwyczaj dobrze spełniają swoje zadanie, jednak nie w każdej sytuacji można po nie sięgnąć, gdyż ich działanie uspokajające jest zbyt silne, a nawet otępiające.

Wielokrotnie mierzymy się bowiem z takimi okolicznościami, w których musimy zachować uważność i zdolność koncentracji. Jest tak np. przed egzaminami, przed wystąpieniem publicznym, przed ważną rozmową. Poza tym nie po wszystkich preparatach roślinnych możemy prowadzić samochód i inne pojazdy mechaniczne.

Są również takie grupy pacjentów, u których trzeba zachować szczególną ostrożność. Należą do nich kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz dzieci. Stres, niestety, może dotknąć każdego. Przyszłe mamy obawiają się trudów macierzyństwa, boją się samego porodu i tego, co je czeka w nowej sytuacji życiowej. Od stresu nie są wolne nawet dzieci, które często reagują emocjonalnie na przedszkole czy szkołę. Wyzwaniem są dla nich sprawdziany, odpowiedzi ustne,  wystąpienia na forum, a niekiedy też codzienne kontakty z rówieśnikami. Nie wszystkie leki ziołowe są całkowicie bezpieczne u tych grup pacjentów.

Natomiast sposobem, który może okazać się pomocnym jest homeopatia. Najważniejszą zaletą leków homeopatycznych jest to, że każdy może po nie sięgnąć w stresujących okolicznościach. Leki te cechują się wysokim profilem bezpieczeństwa i – co najbardziej istotne – uspokajają, lecz nie otępiają, nie upośledzają percepcji i zdolności poznawczych. Rozróżniamy:

 

Pojedyncze leki homeopatyczne

Czyli takie, w których występuje jeden składnik leczniczy. Muszą być one indywidualnie dobrane do potrzeb konkretnego pacjenta. Przy ich wyborze kierujemy się indywidualnym sposobem reagowania danej osoby na stres i jej osobniczymi objawami, które rozwija w stresie, czy to ostrym, czy przewlekłym. Pod uwagę bierze się również przyczynę stresu. W zależności od tego, czego stres dotyczy – czy będzie to np. lęk przed egzaminem, problemy z zasypianiem, niepokój, trudna sytuacja życiowa, czy inne stresujące okoliczności – u każdego może być potrzebny inny lek.

Lekami, które najczęściej są zalecane w różnego rodzaju sytuacjach stresowych są między innymi: Gelsemium sempervirens, Argentum nitricum, Arsenicum album, Nux vomica, Aconitum napellus, Lycopodium clavatum, Coffea cruda, Anacardium orientale czy Ignatia amara oraz wiele innych. Możliwości jest dużo, więc przy wyborze pojedynczego leku homeopatycznego najlepiej skonsultować się z homeopatą – lekarzem lub farmaceutą, który pomoże dobrać właściwy lek i doradzi odnośnie do jego stosowania i przebiegu całej terapii.

Jeśli jednak potrzebujemy leku uniwersalnego na uspokojenie, możemy sięgnąć po:

 

Homeopatyczny lek złożony

Jakim jest Sedatif PC®. Jest to lek homeopatyczny, złożony z kilku leków pojedynczych, których wskazania obejmują większość objawów związanych ze stresem. Ponieważ cechuje się on szerokim spektrum działania możemy sięgać po niego za każdym razem, gdy dopadnie nas stres i będziemy potrzebować leku na „skołatane nerwy”.

Niewątpliwą zaletą leku Sedatif PC® jest fakt, że mogą po niego sięgać kobiety w ciąży, mamy karmiące piersią, dzieci już od 6 roku życia, ludzie w starszym wieku, zażywające szereg innych leków oraz wszystkie inne zestresowane osoby.

Najważniejsze jest to, że Sedatif PC® działa uspokajająco i wyciszająco, łagodząc objawy zarówno somatyczne, jak i ze strony ośrodkowego układu nerwowego, ale przy tym nie otępia, nie wpływa negatywnie na koncentrację, pamięć ani na zdolności kognitywne. Można po nim prowadzić samochód, zdawać egzaminy (w tym na prawo jazdy😊), występować publicznie i prowadzić ważne rozmowy bez obawy, że będziemy zbyt otępieni i mało skupieni.

Sedatif PC® uspokaja, lecz nie powoduje senności. Działa wielokierunkowo i dlatego warto mieć go pod ręką w każdej sytuacji stresowej.

Wskazania do zastosowania tego leku skupiają się przede wszystkim na łagodzeniu nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawów nerwicy wegetatywnej oraz problemów ze snem. Można go stosować zarówno w stresie ostrym, jak i przewlekłym. Przynosi nam pomoc w sytuacjach, w których potrzebujemy uspokojenia, ale nie możemy sobie pozwolić na obniżenie refleksu i zdolności intelektualnych.

Sedatif PC® jest preparatem ogólnie dostępnym i łatwym w stosowaniu. Ma postać małych tabletek, które rozpuszczają się pod językiem, więc nie ma konieczności ich popijania, czy rozpuszczania. W przeciwieństwie do ziołowych leków na uspokojenie (które często trzeba rozcieńczyć w wodzie lub zaparzyć wrzątkiem), zastosowanie leku Sedatif PC® jest szybkie i proste. Tabletki można zabrać ze sobą w podróż, mieć przy sobie w torebce, w samochodzie, czy na stoliku nocnym.

 Warto więc zaopatrzyć swoją domową apteczkę w lek Sedatif PC®, który pomoże nam uporać się z wszelkimi formami stresu, co na dłuższą metę z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość naszego życia, większy spokój wewnętrzny, lepszą odporność i bardziej stabilny stan emocjonalny.

SEDATIF PC® Postać farmaceutyczna: tabletki. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

SEDATIF do kupienia w naszym sklepie:

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci

 

Przelewy24

Informacje o lekach

mgr farm. Elżbieta Wiktorska

mgr farm. Anna Kowalczyk

mgr farm. Joanna Trzebińska

Kontakt w godzinach:

8:00 - 20:00 (pn.-pt.)

Kom: (+48) 509 248 866

e-mail: apteka@calendula.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl